FİLTRASYON


HAVUZ YAPISI

Bir yüzme havuzu, son kullanıcıyı tatmin etmek için birden fazla unsuru içeren karmaşık bir yapıdır. İlk olarak suyu tutacak tek birim yapı; sonra su kalitesini korumak için bir filtreleme sistemi gereklidir. Sonrasında havuzun kurulması gereken arka bahçenin şekli ve boyutu önem arz eder. Tasarım, hızlı kuruluma izin verse de öncesinde yapının sağlam ve her türlü havaya dirençli olduğundan emin olunmalıdır.
AKTİF KALICI MUHAFAZA
Desjoyaux tarafından 1978 yılında keşfedilen ve patentlenen “ Aktif kalıcı muhazafa,“ enjeksiyonla kalıplanan ve panel biçiminde kurulan geri dönüştürülmüş polipropilen bileşenlerinden üretilir. Bu paneller istenilen her türlü şekil veya ebatta uyarlanabilir. Doğru şekilde uyarlandıktan sonra, bu muhafaza panelleri betonla takviye edilir. Tek bir işlemle yerine dökülür ve böylece havuz tabanına bağlanarak monolitik bir yapı oluşturulur. Beton döküldükten sonra, betonarme tabanın üstüne pürüzsüz harç kaplaması uygulanır. Daha sonra havuz, dibinde harç kaplaması ve yanlardaki kasanın duvarları ile desteklenecek bir astar ile donatılmaya hazırdır. Ayrıca havuz, astarı yerinde tutan bir astar kilidi ile donatılmıştır. Bu işlemler uzmanların müdahalesini gerektirmesine rağmen, Desjoyaux’un özel konsepti, uygulamalarda daha fazla esneklik sunar. Kurulumun hızlı ve güvenli olmasını sağlar. Desjoyaux havuzları ayrıca, üretim ve kurulumu kapsayan 10 yıllık garanti ile temin edilir.
 

FİLTRASYON SİSTEMİ

Su kalitesi ve havuz bakımı, filtrasyon sistemi seçimiyle doğrudan ilişkilidir. Desjoyaux, bu kompakt filtrasyon sistemini keşfettiğinde, havuz filtrasyonunun yüzünü tamamen değiştirdi. Kurulumu ve bakımı oldukça maliyetli olan ve genellikle zaman içinde sızıntılara kurban edilen teknik kompartman ve gömülü borulara elveda dedi. Desjoyaux filtrasyon ünitesi, aktif kalıcı muhafaza ile aynı prensipler kullanılarak tasarlanmıştır. Hızlı kurulum özelliğini, uzun ömürlü işçiliğiyle birleştirir. Desjoyaux filtrasyon ünitesi, havuz yapısından bağımsızdır ve havuz duvarı üzerine kondurulur. Spot lamba ve tüm emici elemanları ile birlikte filtrasyon, su altında teknik bir bölme görevi gören, bir güverte içine yerleştirilir. Su, sıyırıcı tarafından içeriye çekilir, ultra ince filtrelerden 30 ile 6 mikrona kadar filtrelenir. Nozullarla havuza geri boşaltılır. Devri daim sistemi tüm havuz suyunun membran tarafından filtrelenmesini sağlar. Filtrasyon ünitesi aynı zamanda suyun hijyenini garanti eden çeşitli arıtma ürünlerinin bulunduğu bir bölgedir. Desjoyaux’a özel bu usta işlem, günümüzdeki tüm gereksinimleri ve konfigürasyonları karşılamak için; duvarda veya entegre filtrasyon ünitelerinde ya da diğer filtreleme adımlarında geniş bir yelpazede gerçekleştirilir.
DESJOYAUX FİLTRELEME SİSTEMİNİN AVANTAJLARI:
  • Geleneksel sistemde su 6 saatte yenilenirken bu sistemde iki saat içinde yenileme
  • 6, 15 veya 30 mikron olağanüstü inceliği olan patentli filtre zarları
  • Kolay yıkama ve bakım
  • Farların değiştirilmesi için havuzun boşaltılmasını gerektirmeyen entegre aydınlatma.
  • Kış dayanımı da dâhil olmak üzere basit ve ekonomik yönetim
  • Su ve enerjiden tasarruf
  • Yıkama yok, dolayısıyla çevre atık suyunun atılması yok
  • Boru yok = yeraltı borularından kaçak yok
  • Boru yok = az veya hiç basınç kaybı ve elektrik tüketiminde azalma
  • Azaltılmış filtrasyon süresi = azaltılmış sistem kullanımı = enerji tasarrufu

BİLGİ İSTEK FORMU

Lütfen tüm alanları doldurunuz

 
 
 
Desjoyaux © 2019